Trask Future Insight

Priority se mění, ale jedno zůstává: víra, že nové technologie pomůžou řešit nové i stávající problémy. Přijďte zjistit, s jakými technologiemi se bude pracovat za několik let.

23. 3. 2023 | Cubex Centrum Praha | Registrace ZDARMA
REGISTRACE UZAVŘENA

Během pátého ročníku vám naši experti odhalí, které novinky ze světa technologií a inovací zajistí byznysu růst navzdory nejisté době a ekonomickým překážkám. Opět se můžete těšit na celodenní konferenci plnou inspirace, workshopů, diskuzí a networkingu.

Inovace a strategie, bez kterých se váš byznys v budoucnu neobejde.

Přednášky a workshopy, které vás provedou aktuálním vývojem v oboru IT.

EXPO zóna i prostor pro diskuzi a sdílení vašich představ a nápadů.

Ještě nikdy se cíle ve firmách neproměnily tak jako za uplynulý rok. S tím se zásadně změnilo očekávání, kde nám můžou technologie pomoci.

Jan Antoš
CTO, Trask

TOP trendy pohledem předních osobností z českého byznysu i ze zahraničí

9:00 –⁠ CEO Insight, Pavel Riegger

Přivítání hostů a představení aktuálního vývoje i vize Trasku. Pohled na další vývoj podnikání v Evropě optikou CEO.

9:15 –⁠ Trendy v technologiích a byznysu, Jan Antoš

Přehled těch nejzásadnějších technologických trendů v podnikání. Letos s velkým důrazem na udržitelnost: nejen starost o životní prostředí, ale udržitelnost zisků a marže a udržení zaměstnanců. Pojďme se podívat, jak technologie pomůžou zvyšování produktivity a retence zaměstnanců, jak se vyvíjí technologické koncepty ve firmách a jaké cool nové technologie přijdou v budoucnu?

10:25 –⁠ Coffee Break

Využijte prostor pro networking nebo se zúčastněte odborných workshopů.

11:10 –⁠ Trendy v oblasti financí, Jakub Hytka

Kde v letošním roce hledat zajímavé příležitosti pro růst? Měly by se banky zaměřit na segment SME, nebo na retail? Představíme několik nápadů, jak v tomto roce uspět.

11:20 –⁠ Trendy v oblasti utilit, Tomáš Hrůza

Uživatelé dnes očekávají adresnější informace ohledně vlastní spotřeby, svého chování a možností úspor. Jak propojit online platformu pro oboustrannou komunikaci spolu s technologiemi chytré domácnosti, aby se tím zvýšila hodnota pro koncového odběratele, obchodníka i distributora?

11:30 – Trendy v pojišťovnictví, Vojtěch Batěk

Co bude v blízké době hýbat světem pojišťovnictví? Bude to Robotic Process Automation (RPA), Artificial Intelligence (AI) nebo snad Dynamic Customer Engagement (DCE)?

11:45 –⁠ Panelová diskuse

Pavel Riegger, CEO, Trask

Jan Hruška, CTO, O2 Czech Republic

Jiří Doubravský, Chief Operations Officer and Member of the Board, Generali Česká pojišťovna

Jaroslav Pelant, CEO, ŠKODA AUTO DigiLab

Tomáš Klimíček, Člen představenstva J&T Banky, Chief Risk Officer

12:30 –⁠ Lunch Break

Využijte prostor pro networking nebo se zúčastněte odborných workshopů.

14:00 – Jak přistupovat ke cloudu, Štěpán Raichl

Cloud-native už není trend, ale realita. Jaké jsou nejmodernější cloud-native služby a jaké mají výhody? A které konkrétní služby se na trhu už využívají?

14:10 – Demokratizace IT a low-code, Pavlína Uchytilová

Zhodnocení adopce low-code platforem v organizacích. Jaký bude vývoj v této oblasti v následujících období a jak mohou pozitivně změnit osobní produktivitu zaměstnanců?

14:20 – Moderní trendy v aplikační integraci, Petr Dlouhý

Bez integrace není efektivní digitalizace ani agilita možná. S jakými výzvami se současná integrace potýká a jak na ně správně reagovat?

14:30 – Artificial Intelligence: Od teď až do roku 2030 – Jak se orientovat ve transformujícím se prostředí?, Andrej Svitek

Budeme se zabývat nejnovějšími trendy a pokroky v této oblasti. Zjistíte, co AI znamená pro svět, jak ho známe. Od samoučících se algoritmů až po systémy umělé inteligence podobné lidem - získáte jedinečný vhled do nejmodernějších technologií, které jsou hnací silou budoucnosti umělé inteligence.

14:40 – Jak na vyšší prodeje? Zvyšte zákazníkům sebedůvěru, Lukáš Zazvonil

Faktorů, které mají vliv na nákupní rozhodnutí klientů je mnoho. Věděli jste však, že to, jak se zákazník cítí a co si o sobě myslí, hraje při nakupování daleko větší roli než váš brand? Zjistěte, jak lze s kvalitním CX/UX zvýšit zákazníkům sebedůvěru, a tím i své prodeje.

14:50 – Hledání vlastních “Everestů” aneb Nahoře fouká, Klára Kolouchová

Příběh Kláry Kolouchové, paralely mezi světem byznysu, vysokých hor a rodiny v kontextu životních proměn a osobních priorit. O vrcholech, snech a výzvách a proč by život měl být jeden dlouhý elastický důležitý okamžik.

15:20 – AWS DeepRacer (closing event)

Víte, co je AWS DeepRacer? Představíme Vám ho jako prvním v České republice v rámci closing eventu na samém závěru konferenčního dne. AWS DeepRacer je dokonalá kombinace zábavy a vzdělávání. Jde o unikátní příležitost, jak si vyzkoušet závodní ježdění a hrát si s umělou inteligencí a strojovým učením v bezpečném prostředí s reálnými výzvami. Přijďte si zazávodit!

Podívejte se na video z minulého ročníku

Workshopy

10:25 – 11:05 | Návratnost investic do low-code platforem, Tomáš Říha, Trask

S jakými investicemi je třeba počítat při adopci low-code platformy do vaší organizace? A jak postupovat, aby se to vyplatilo? Pavlína Uchytilová a Tomáš Říha prozradí, zda má smysl budovat kompetenční centrum specialistů na low-code.

10:25 – 11:05 | Jak získat více zákazníků díky automatizované klasifikaci a zpracování leadů?, Robert Stehlík, Trask

Robert Stehlík ukáže, jak efektivně pracovat se zájmem klienta a projevených interakcí s webem, mobilní aplikací, webovými formuláři nebo v newsletterech. Představí také možnosti využití Salesforce pro klasifikaci leadů na základě interakcí klienta na jednotlivých kanálech.  

10:25 – 11:05 | 6 Steps to Machine Learning success from AWS, Anton Lukin, Johann Fuechsl, AWS

In the past few years we have seen an acceleration in the adoption of AI/ML technologies in business. An IDC study estimates that global spending on AI will reach $300 billion by 2026 and that 75% of enterprises will start operationalizing AI by the end of 2024 according to Gartner.

The clear message is that the time for organizations to start adopting AI/ML to drive competitive advantages is now.

In this session we will share a proven path that we’ve seen many of our customers be successful with in adopting AI/ML and realizing their own initiatives. We will also cover the most common use-case areas for AI/ML so you can better understand how you can leverage the potential of AI/ML in your own organization.

12:35 – 13:55 | AWS DeepRacer Workshop: Get started with reinforcement learning, Paolo Di Francesco, AWS

It's time to start your engines! AWS DeepRacer is the fastest way to get rolling with machine learning (ML), literally. This workshop provides practitioners of all skill levels an opportunity to get an overview of AWS DeepRacer and to learn the basics of reinforcement learning, an advanced ML technique. During this workshop, dive into the AWS DeepRacer console to build a reinforcement learning model for an autonomous driving application that is ready to race.

12:35 – 13:15 | Automatizace zákaznických agend: Jak určit způsob jednání statutárních zástupců společnosti?, Jan Kosina, Trask

Jakým způsobem lze automatizovat zjištění způsobu jednání statutárních zástupců společnosti pomocí technologie založené na zpracovaní přirozeného jazyka (NLP)? To ukáže Jan Kosina, který zároveň vysvětlí, proč je ověření způsobu jednání jeden z klíčových kroků v rámci procesu onboardingu nebo při prodeji produktů a služeb firemním klientům.

12:35 – 13:15 | Modern Content Services – cloud-native, low-code and scalable, Benedikt Thudium, Hyland

Benedikt Thudium ze společnosti Hyland představí Nuxeo, jednu z nejlépe škálovatelných, nejvýkonnějších a cloudově nativních platforem pro obsahové služby, která využívá umělou inteligenci a funkce s low-code. Zároveň napoví, jak zabezpečit investice do obsahových služeb budoucnosti. (workshop bude v anglickém jazyce)

13:15 – 13:55 | SEPA Instant Payments jako příležitost ke zjednodušení platebních procesů, Michal Hladík, Trask

Povinné zavedení okamžitých plateb v euru nás čeká v horizontu tří až pěti let. Michal Šustr, Michal Hladík a Tomáš Černý představí klíčové platební procesy v bankách a očekávané změny, možné synergie a příležitosti pro standardizaci a zjednodušování procesů zpracování plateb a souvisejících datových toků.

13:15 – 13:55 | Enteprise integrace postavená na event streamu v praxi, Tomáš Rosa, Trask

Tomáš Rosa z Trasku společně s Jakubem Daránim z J&T představí referenční architekturu nově budované Enteprise integrace v J&T Bance postavené na event streamu a její hlavní aspekty. Zároveň se budou věnovat vybraným typům architektonických úloh a jejich možnému řešení, včetně hlavních výhod a nevýhod.

Kdo na akci vystoupí?

Pavel Riegger
Chief Executive Officer, Trask

Před nástupem do Trasku působil v EY, kde jako vedoucí partner vedl divizi Consultingu a divizi Transakčního poradenství pro střední a východní Evropu. V lednu 2021 se stal výkonným ředitelem Trasku s cílem posílit jeho růst a postarat se o další expanzi v zahraničí.

Jan Antoš
Chief Technology Officer, Trask

Vizionář, který se věnuje technologickým a byznysovým inovacím a novým trendům. V minulosti se podílel na rozsáhlých transformacích českých bank. Jako konzultant vytvářel strategické architektonické studie pro digitální transformaci firem jako ŠKODA AUTO.

Jakub Hytka
Head of Banking Business Consulting, Trask

Pracoval jako produktový manažer, business architekt a konzultant, a specializuje se na inovativní a digitalizační projekty primárně pro finanční sektor. Spolupráci s Traskem zahájil v roce 2015 jako externí konzultant a jeho kmenovým zaměstnancem je od roku 2021.

Vojtěch Batěk
Business Consultant, Industry Unit – Insurance, Trask

Působil v produktovém managementu v Unicredit Bank a na pozici Head of Lending ve Sberbank. V Trasku již třetím rokem zastává pozici Business Consultant. Aktuálně se zaměřuje na segment pojišťoven, kde je součástí týmů pro dodávky moderních a inovativních řešení.

Tomáš Hrůza
Senior Business Consultant, Trask

Tomáš má na starosti rozvoj řešení pro utility. Před nástupem do Trasku pracoval řadu let v energetice na různých manažerských pozicích zaměřených na ICT a inovace. V Trasku zastřešuje rozvojové projekty, které se zaměřují na digitalizaci a automatizaci procesů a technologické inovace v konkrétním segmentu.

Štěpán Raichl,
AWS Competency Lead, Trask

Štěpán působí v londýnské pobočce Trasku, kde se stará o rozvoj cloudové a AWS kompetence. S AWS pracuje od jejich raných začátků. Prošel si řadou významných migračních projektů, kdy měl na starosti například řízení vývoje a AWS architektury pro britskou organizaci s rozpočtem na vývoj přes £1M.

Lukáš Zazvonil
Director, Bell & Hurry, a Trask company

Je zakladatelem UX agentury Bell & Hurry, která poskytuje komplexní služby v oblasti UX designu a uživatelského výzkumu. Podílel se na vzniku řady digitálních produktů ve finančním sektoru, energetice a telekomunikacích ve více než 15 zemích světa.

Petr Dlouhý
Integration and Client Director, Trask

Petr pracuje v oblasti IT již více než 20 let a věnuje se dodávkám komplexních řešení hlavně pro finanční instituce. V Trasku, kde na pozici Integration and Client Director vede tým 80 integračních expertů, působí od roku 2012.

Pavlína Uchytilová
Manager, Trask

V Trasku má na starosti kompetenci M365 a v roli konzultanta pomáhá transformovat byznysové potřeby klientů do technických řešení nad platformou Microsoft.

Andrej Svitek,
Technology Lead – AI, Trask

Andrej se v oblasti umělé inteligence pohybuje už přes 7 let. V Trasku se specializuje na návrh a vývoj rozsáhlých produkčních AI systémů pro automobilový průmysl – například recommendation engines, inteligentní skladové logistické systémy. V současné době Andrej také vede vývoj platformy Trask MLOps (cloudově agnostické řešení pro správu a nasazení modelů).

Klára Kolouchová, manažerka, horolezkyně

První Češka, která zdolala tři nejvyšší vrcholy světa – Mount Everest, Kančendžengu a K2. Svým elánem dokáže strhnout okolí, její optimismus spojený s chutí stále něco podnikat je neudolatelný. Klára s lehkostí a ženskou grácií proplouvá světem byznysu, vysokých hor a rodiny, kde s manželem vychovává dceru Emmu a syna Cyrila. O jejím výstupu na K2 vznikl dokumentární film K2 vlastní cestou, nedávno vyšla její nová kniha Nahoře fouká.

Registrace uzavřena

Kontaktní osoba

Markéta Kubíková

Event Manager

+420 606 827 437mkubikova@thetrask.com

Partneři konference